Zespół

Każda z dziennych opiekunek ma doświadczenie pracy z dziećmi, ukończyła kurs pierwszej pomocy oraz dodatkowo doskonaliła swoje umiejętności w czasie kursu doszkalającego na dziennego opiekuna. Dzienne opiekunki pracują na podstawie umowy o pracę.

Patrycja Zielińska

Jestem mamą czworga dzieci, co uwarunkowało kierunek mojego rozwoju osobistego w zakresie świadomego rodzicielstwa, rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy (NVC) Początkowo planowałam zajmować się rodzinami na starcie (w okresie okołoporodowym) czyli wyszkoliłam się na doulę i jestem członkinią założycielką Stowarzyszenia Doula w Polsce. Byłam aktywną uczestniczką Klubów Mam, organizowałam i prowadziłam spotkania dla rodziców. Skończyłam Policealne Studium Medyczne na kierunku technik masażysta, dodatkowo szkoląc się w masażach dziecięcych i dla kobiet w okresie okołoporodowym. W Drejdlu jestem opiekunką ale mam poczucie, że to ja uczę się wiele od waszych dzieci, jak najlepiej wspierać małego człowieka w jego samoświadomości emocjonalnej i potrzeb oraz kompetencjach społecznych bo według mnie te umiejętności są absolutną podstawą szczęśliwego życia. Dużo czytam, uczęszczam na warsztaty i wykłady bo rozwój osobisty jest dla mnie podstawą do bycia mądrym i adekwatnym przewodnikiem w naszej małej społeczności. W Drejdlu wspieram rozwój i kreatywność dzieci poprzez organizację przestrzeni adekwatnie do potrzeb grupy, animowanie zajęć muzycznych i sensoryczno-plastycznych oraz aktywne towarzyszenie w zabawach swobodnych.

Ewa Jagielińska-Szlassa

Rocznik ’84, jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Pedagogiki Wczesnoszkolnej ze specjalnością Pedagogiki Opiekuńczo – Socjalnej. Dziećmi zajmuję się od 17. roku życia. Początkowo traktowałam to jako możliwość dodatkowego zarobku, by po jakimś czasie odkryć w sobie pedagogiczną pasję. Dziś praktycznie każde z moich działań związane jest z aktywną opieką nad małymi dziećmi. Jestem pomysłodawczynią projektu „Mama Tata” w Profesjonalnym Kinie Objazdowym, który w miejscowościach, gdzie nie ma kin organizuje seanse filmowe dla rodziców z dziećmi. Od kilku lat jestem opiekunką gromadki pociech, prowadziłam również kawiarnię dla dzieci. W życiu prywatnym jestem mamą dwuipółrocznej Helenki. Jestem też pomysłodawczynią i animatorką Dyskotek dla dzieci, z sukcesem organizowanych na terenie Warszawy. Numer w rejestrze dziennych opiekunów M. St. Warszawy 236/DzO/2016

Kasia Chava Derecka

Pracę z dziećmi rozpoczęłam w 1990 roku, gdy moja mama założyła jedną z pierwszych w Warszawie agencji opiekunek. Od tego czasu, pracowałam wielokrotnie z dziećmi w różnym wieku, od noworodków do nastolatków. Dzięki otwartości i elastyczności dobrze pracowało mi się ze wszystkimi. Poczucie humoru i radość życia bardzo mi pomagają na co dzień. Lubię zwierzęta – mam dwa psy. Mieszkam na starym Żoliborzu. Jeżdżę rowerem. Uśmiecham się częściej niż inni. Mam syna, Lwa. Jest już dorosły. Gdy był dzieckiem, chodziliśmy… tak! Chodziliśmy do najlepszego w latach 90’ w Warszawie, przedszkola, przy ulicy Wyspiańskiego, gdzie mogłam się nauczyć dobrego i mądrego rodzicielstwa, przepełnionego szacunkiem i mądrą miłością do małych ludzi. Był to dla mnie bardzo ważny czas. Jestem Żydówką nurtu ortodoksyjnego. Chętnie opowiem o świętach i kulturze żydowskiej, oraz zasadach prawa żydowskiego i koszerze – bardzo ważnych aspektach w życiu każdego Żyda. Numer w rejestrze dziennych opiekunów M. St. Warszawy 235/DzO/2016

Iga Kazimierczyk

Jestem doktorem nauk pedagogicznych, a z obszarem edukacji jestem związana od początku swojej pracy zawodowej. Jestem nauczycielką mianowaną, prowadzę zajęcia dla studentów pedagogiki, byłam dyrektorką szkoły, koordynowałam i tworzyłam projekty edukacyjne w organizacjach pozarządowych. Pracą z najmłodszymi zajmuje się nieprzerwanie od 7 lat. Po latach pracy w obszarze edukacji w sektorze pozarządowym wróciłam do pasji, jaką daje praca z małym człowiekiem. Jestem osobą, która stara się, aby „Dredel” nieprzerwanie się kręcił, odpowiadam za sprawy formalne i finansowe. Jestem także drejdlowym pedagogiem, prowadzę konsultacje z rodzicami, obserwację dzieci, planuję indywidualnie adaptacje maluchów. Lubię pracę z ludźmi ale szczególnie z tymi najmniejszymi, bo nic nie cieszy tak, jak obserwacja i pomaganie w procesie rozwoju drugiego człowieka. Poza „Drejdlem” – jestem również prezeską fundacji „Przestrzeń dla edukacji”, angażuję się także w działania, których celem jest poprawa funkcjonowania jakości systemu edukacji. Są to aktywności zarówno podejmowane przez naszą fundację oraz przez ruch społeczny „Obywatele dla edukacji”. Jestem mamą sześcioletniego Kazika.

Ania Szulecka – Wnuk

Moja przygoda z dziećmi zaczęła się kiedy miałam 22 lata. Rozpoczęłam swoją pierwszą pracę w żłobku, gdzie nauczyłam się podstawowych spraw, związanych z organizacją opieki – przewijania, karmienia, usypiania oraz bliskości, którą każdy maluch potrzebuje. Bardzo dobrze odnajduję się w tej pracy. Moja relacja z dziećmi cały czas się rozwija, rozwijam się razem z dziećmi. Lubię organizować zabawy animacyjne i zajęcia z sensoplastyki.

Współpracują z nami

Ula Malko – psycholożka i trenerka. Skończyła pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej a także, roczne Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych przy Laboratorium Psychoedukacji. Specjalizuje się w tworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla najmłodszych dzieci. Współtworzyła „Standardy Jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci w wieku 0-3” (opracowane przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego). Koordynowała projekt ‚Co-dzienny opiekun w Warszawie’ w ramach którego utworzone zostały pierwsze Punkty Opiekuna Dziennego w Warszawie. Współpracuje ze żłobkami, przedszkolami oraz punktami Dziennego Opiekuna prowadząc doradztwo i konsultacje. Prowadzi warsztaty dla nauczycielek/li i opiekunek/ów małych dzieci. Wspiera również rodziców dzieci w wieku 0-3, kobiety i pary spodziewające się dzieci, m.in. w Ośrodku Regeneracja.

parallax background

dzienni opiekunowie "Drejdel"

ul. Twarda 6 00-950 Warszawa
Godziny pracy:
poniedziałek-piątek 8:00-17:00

FACEBOOK