Nasza misja

O nas

To co robimy z maluchami to nie tylko pielęgnacja, to przede wszystkim nauka w relacji z innymi dziećmi – nauka współpracy, empatii, zdolności do wyrażania swoich potrzeb. Chcemy aby nasz punkt dziennego opiekuna opuszczały dzieci śmiałe, wierzące w swoje siły, szanujące potrzeby tak swoje, jak innych – tak dzieci, jak i dorosłych. Punkt dziennego opiekuna „Drejdel” jest inicjatywą fundacji „Przestrzeń dla edukacji”, powstałą we współpracy z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie. Fundacja „Przestrzeń dla edukacji” skupia się na poprawie jakości edukacji dla dzieci najmłodszych.

Nasze metody pracy opieramy na zasadach porozumienia bez przemocy i takiego sposobu komunikowania się używamy zarówno wobec dzieci, jak i dorosłych, z którymi pracujemy – czyli naszych rodziców. Od tego, jak dziecko umie komunikować swoje stany, radość, frustracje, zależy to, jak poradzi sobie w grupie żłobkowej i przedszkolnej. Zatem rozmowa, dialog, kontakt – są dla nas w „Drejdlu” najważniejsze.

W „Drejdlu” skracamy dystans – wszyscy jesteśmy ze sobą po imieniu, żadnych „pań” i „cioć”. Z rodzicami także przechodzimy na „ty”. Skrócenie dystansu służy naszej relacji i pozwala z większym komfortem pracować z rodzicami i na bieżąco rozmawiać o sukcesach ale i trudnościach, jakie miewają dzieci.

Adaptacja – jest dla nas procesem kluczowym. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to proces, który trwa i wymaga mniej wysiłku a bardziej – cierpliwości i zaufania dziecku. . Nie rozłączamy dzieci i rodziców na siłę, nie dajemy się dziecku „wypłakać”, koncentrujemy się natomiast na tym, że dziecko ma się czuć u nas bezpieczne.

Rodzice w „Drejdlu” są zawsze mile widziani także poza adaptacją. Zapraszamy zawsze na „dywanikowanie” – spędzanie czasu z dzieckiem przy odprowadzaniu lub odbieraniu dziecka.

FACEBOOK